Elektrostatik Toz Boya ve Süblimasyon Tesisi

  • Yıllık 20.000ton (7.500.000m²) toz boya kapasitesi
  • 5.000 ton farklı desenlerde süblimasyon kaplama kapasitesi
  • 8 m uzunluğa kadar profil boyama
  • Küçük parçaların ve aksesuarların toz boya işlemi
  • Alüminyum profilin yüzeyinde homojen boya kaplama kalınlığı

Elektrostatik Toz Boyama Kapasitesi

Yılda 7.500.000 m² boyalı profil üretebilen ASAŞ Elektrostatik Toz Boya Tesisleri'nde iki farklı hatta (dikey ve yatay boya tesisleri); kısa profillerin ve aksesuarların yanında, 400 mm genişliğe ve 8 m uzunluğa kadar, standart ve özel Avrupa RAL kodlarında; boyama işlemi yapabilmektedir.

Kalite Yönetimi

ASAŞ Elektrostatik Toz Boya Tesisi, Avrupa Alüminyum Toz Boya Birliği’nce onaylı QUALICOAT® sertifikasına sahiptir.

Qualicoat Seaside kalite belgesine sahip tesisimizde, zorlu korozif ortam koşullarına uygun elektrostatik toz boya uygulamaları


Süblimasyon Prosesi

Alüminyum profiller ve levhalar, ahşap, mermer ve farklı desenlerde en son süblimasyon teknolojisi kullanılarak üretilebilmektedir.

Süblimasyon prosesinden geçen ürünler daha gerçekçi görünmekte ve standart folyo kaplamalarına nazaran farklı dış etkilere karşı daha iyi bir dayanıma sahip olmaktadır.

Esnek ve kolay uygulama, geniş seçenekler sunan süblimasyon prosesinde; astar boyası olarak QUALICOAT® standardında yüksek kaliteli toz boya uygulanmaktadır.

Çevreye Duyarlılık

ASAŞ Elektrostatik Toz Boya Tesisimizde otomotiv, ev aletleri ve mobilya standartlarına uygun, sadece RoHS sertifikalı çevreye duyarlı kromsuz ön işlem kullanılmaktadır.

Class-2 ve Class-3 boyalarla korozif ortamlarda üstün koruma