Ekstrüzyon Tesisi

  • 75.000 ton yıllık üretim kapasitesi
  • 50g/m'den 75kg/m'ye kadar profil üretimi
  • 30 m'ye kadar tek parça profil üretimi
  • 450 mm çapta veya 600 mm genişlikte profillerin üretimi
  • Tam izlenebilirlik


Üretim Kapasitesi

ASAŞ Ekstrüzyon Tesisi 1250,1350, 1600, 2200, 2700, 3500 ve 5500 tonluk yüksek verimliliğe sahip 7 ayrı üretim hattından oluşmaktadır.

Yıllık 75.000 ton üretim kapasitesine sahip Alüminyum Ekstrüzyon Tesisleri'nde farklı ebatlardaki profiller; sadece yüzde 100, 1.kalite biletler kullanılarak, yüksek uluslararası kalite standartlarında hassas toleranslarla, son derece gelişmiş tesislerinde, optimize edilmiş prosesler vasıtasıyla ve tecrübeli çalışanlarımızın katkılarıyla üretilmektedir.

Özel alaşımlar ve yapısal profiller konusunda 25 yıllık tecrübe

Sektör Liderliği

Türk ekstrüzyon endüstrisinde lider ve Avrupa’nın en hızlı büyüyen firmalarından biri olmaktan gurur duyuyoruz. Bu başarının arkasında sadece üretim kapasitemiz, verimliliğimiz ve teknolojik becerimiz değil aynı zamanda müşterilerimizin beklentilerini aşarak onlara daha iyisini sunmaya ve sürekli gelişime odaklanarak kazandığımız tecrübenin büyük rolü bulunmaktadır. Dünya standartlarındaki uzmanlığımızla son teknolojiye sahip ekstrüzyon tesislerimizde; geniş bir yelpazede müşteri beklentilerine özel tasarımlar ve standart ekstrüzyon tolerans aralığında profiller üretilebilmektedir.

Isıtma ve Şok Soğutma

ASAŞ ekstrüzyon presleri; profillerin kalitesi ve toleranslara uygunluğu için son derece önemli olan, biletlerin konik ısıtılmasını sağlayarak izotermal ekstrüzyona imkân veren gelişmiş indüksiyon fırınlarıyla donatılmıştır. ASAŞ pres üretim hatlarında pres çıkışında yer alan şok soğutma üniteleriyle; profillerin tekrarlanabilir kalitede, beklenen yüksek fiziksel karakteristik özelliklerde üretilmesi sağlanmaktadır. Yeni bir ürün devreye alınırken;  su akışı düzeni, hava ve kararlı dalga akışı kayıt altına alınarak, bir sonraki üretimde kayıt altına alınmış olan soğutma verileri aynı kalitede profillerin üretimi için kullanılmaktadır.

Özel Profil Üretimi

ASAŞ olarak, giderek artan özel profil ihtiyacını karşılayabilmek; inşaat, mobilya sanayi, beyaz eşya, tüketici elektroniği, makine imalatı, kara yolu taşımacılığı, otomotiv, denizcilik, raylı taşımacılık ve havacılık sanayilerine daha inovatif, katma değer yaratan çözümler geliştirmek ve tasarlamak için giderek sürekli yatırım yapıyoruz.

İndüksiyonla billet ısıtma yöntemi sayesinde, profillerde mükemmel ürün kalitesinin sağlanması