Eloksal Tesisi

  • 40.000 ton (yaklaşık 14.000.000m²) yıllık üretim kapasitesi
  • 15m uzunluğa kadar eloksallı profil üretimi
  • Farklı üretim lotlarında renk ve yüzey kalitesi tutarlılığı
  • Küçük parçaların ve aksesuarların eloksal işlemi
  • Bilgisayarlı, tam otomatik, hassas üretim prosesi

Rakipsiz Kapasite

Benzerleriyle kıyaslandığında Dünyada aynı yerleşke içindeki en yüksek kapasiteli ve son teknolojiyle donatılmış eloksal tesisini bünyesinde barındıran fabrikamızda, yıllık 14 milyon metrekare kapasite ile yüksek kalitede eloksallı alüminyum profil ve aksesuar üretilmektedir.

Olağanüstü Kalite

Proseslerde hedeflenen hassas kalite yönetim prosedürlerinin ve bu amaçla yapılan yatırımlardaki yüksek teknoloji kullanımının bir sonucu olarak, tüm profiller en yüksek uluslararası standartlara uygun olarak eloksallanıp, kontrol edilmektedir. ASAŞ Eloksal Tesisi, Avrupa Eloksal Birliği (European Anodizers Association) tarafından onaylı QUALANOD® sertifikasına sahip olup, tesisimizde ürettiğimiz tüm profilleri en yüksek uluslararası standartlara uygun olarak test etmekte ve sertifikalandırmaktayız.

25 mikrona kadar zorlu ortam koşullarına dayanan eloksal kaplama prosesi


Ön İşlemler, Renkler ve Farklı Yüzey Efektleri

Tesisimizde natürel (doğal alüminyum rengi), siyah, altın (parlak sarı), bronz tonlarında renklerde profiller üretilebilmekte; satinaj ile parlatma, inox etkisi, scotch brite ™, zımpara kağıdı efekti, çelik tel fırçalama, kumlama gibi hizmetler sunulmaktadır.

15m Eloksal Tesisi

Üretim tesisimizde 15m uzunluğa kadar profillerin eloksal işlemi gerçekleştirilebilmektedir. 8 metre ve 15 metre Eloksal Tesislerimizde; profillerin yüzeyi yarı mat ve mat parlaklıkta, doğal gümüş, açık bronz, kahverenginin farklı tonları ile siyahtan diğer organik renklerin farklı tonlarına kadar geniş bir renk yelpazesinde eloksalla kaplanmaktadır. Tesisimizde aynı zamanda uzunluğu 8 metreye kadar olan profiller için elektrokimyasal parlatma hizmeti de verilmektedir.

Çevreye Duyarlılık

ASAŞ Eloksal Tesisi,  üretim süreci boyunca tüm çevre standartlarıyla uyumlu, türünün en gelişmiş atık geri kazanım, geri dönüşüm ve kirlilik kontrolü sistemleriyle donatılmıştır. Aynı zamanda eloksal işlemi sırasında açığa çıkan atıkların ve metallerin yönetimi ve geri kazanımı adına bir dizi yenilikçi çözümler geliştirilmiştir. Eloksal tesislerimizin bir diğer önemli özelliği ise, muadillerine göre daha düşük su kullanılmasının sağlanarak, proses sonucunda daha az atık suyun arıtılması ihtiyacının oluşmasıdır. Bütün su kaynaklarını kontrol eden sistemimiz arındırılmış suyun tekrar tekrar kullanılmasını mümkün kılarak, toplam su israfını minimum düzeye indirgemektedir.

Geniş renk yelpazesinde, alüminyum levha ürünlerinin eloksal kaplama işlemi